Datum: 08.02.2016

Vložil: Fosa

Titulek: Re: Velký obdiv...

Mockrát děkuji!
Máš pravdu, pro mě je také představa onoho moderního trpaslíka, jak jsi ho trefně nazvala, něčím, co se jednoduše k takovému národu nehodí. Na druhou stranu, pokrok nezastavíš :-). Teď vážně; když jsem si psala s autorkou Krádeže, přišla řeč i na tohle. Psala mi, že chtěla napsat něco trochu "temnějšího", něco, kde není všechno černobílé. Protože když se to vše vezme kolem a kolem, Thorin opravdu nebyl úplně při smyslech a opravdu jen dovedl skupinku trpaslíků k Hoře, ze které vyhnal draka, kterého tím poslal na nedaleké město. Je sice vznešený a má na trůn právo (a my všichni víme, že je jednoduše ze všech nejlepší), ale s jeho komplikovanou povahou se nějaké nepokoje daly očekávat. A Dain je silná konkurence. Chudák Thorin to nemá jednoduché a jeho vztah s Bilbem také nebude bez komplikací; všechno je provázané. Autorka to chtěla vzít trochu realisticky a přiznejme si, že vztah krále a jeho zajatce prostě není nic jednoduchého... ale opět nechci spoilerovat, jen si počkejte, jak se vše vyvine :-).
Ta tvoje věta s čekáním na soud a na noc se mi moc líbila, přijde mi, že tak nějak přesně vystihuje tuhle povídku :-).
To já děkuji za komentář :-)

Přidat nový příspěvek